این وب سایت به فروش می رسد، برای اطلاعات بیشتر به شماره 8423 408 0921 پیام بدهید.

فعال کردن خطوط راهنما و خط‌ کش در پریمیر

فعال کردن خط‌ کش و خطوط راهنما

آموزش فعال کردن خط‌ کش و خطوط راهنما در پریمیر ۲۰۱۹

فعال کردن خط‌ کش و خطوط راهنما

آخرین بروزرسانی پریمیر ۲۰۱۹ منتشر شده و شرکت ادوب ویژگی کاربردی خطوط راهنما (guide) و خط کش را به آن اضافه کرده است. مانند فتوشاپ و افترافکت، می‌توانید در قسمت Program Monitor راهنماهای دلخواه و سفارشی اضافه کنید. در این مقاله به چگونگی فعال کردن خط‌ کش در پریمیر و نحوه کار با آن می‌پردازیم.

آموزش فعال کردن خط‌ کش و خطوط راهنما در پریمیر
قدم اول: فعال کردن خط‌ کش در پریمیر برای اضافه کردن راهنماهای سفارشی در پنجره Program Monitor، ابتدا باید آنها را روشن کنید. برای اینکار، به منوی View رفته و روی View Guides و Show Rulers کلیک کنید. اگر دنبال راهی سریعتر هستید، باید کلید میانبر مربوط را اضافه کنید. پس روی Button Editor (علامت + در قسمت پایین سمت راست پنجره Program Monitor) کلیک کرده و دکمه‌ های مربوط به خط‌ کش و راهنما را کنار بقیه دکمه‌ ها درگ کنید تا آنجا اضافه شوند.

فعال کردن خط‌ کش و خطوط راهنما

قدم دوم: اضافه کردن راهنما های دلخواه

یکی از قابلیت‌ های راهنماها، این است که می‌توانید مکان آنها را با واحد پیکسل یا درصد تعیین کنید. مثلا برای اضافه کردن مقدار مربع، باید کمی محاسبات کنید. اگر در فرمت ۱۰۸۰×۱۹۲۰ تدوین می‌کنید، باید راهنماهای عمودی برای اندازه گیری مقدار ۱۰۸۰ بین آنها از وسط قاب اضافه کنید. برای اینکار، عدد ۱۹۲۰ را از ۱۰۸۰ کم می‌کنیم و مقدار ۸۴۰ پیکسل بدست می‌آید. سپس آن را تقسیم بر ۲ کرده که ۴۲۰ پیکسل خواهد شد. پس این مقدار، فاصله هر راهنما از لبه‌های بیرونی است. ( آموزش یک تکنیک فوق العاده در موزیک ویدیو )

برای اضافه کردن یک راهنما به پریمیر، باید به View > Add Guide رفته یا روی خط‌ کش راست کلیک کنید. سپس در منوی add guide باید مقدار position را ۴۲۰ پیکسل گذاشته و orientation را روی vertical قرار دهید. سپس یک راهنما برای سمت چپ و یکی برای سمت راست ایجاد کنید. درنهایت تعدادی راهنمای اضافی را برای قسمت‌های بالا و پایین و همچنین مرکز قاب اضافه کنید. مقادیر آنها می‌توانند ۵۰ یا ۳۳ درصد باشند.

فعال کردن خط‌ کش و خطوط راهنما

قدم سوم: قرار دادن المان‌ها

حالا نوبت جای‌دهی المان‌ ها و آبجکت‌ هاست. برای اینکه اشتباهی خطوط راهنما را جابجا نکنید، به مسیر View > Lock Guides رفته تا راهنماها قفل شوند. سپس ویدئو کلیپ‌ ها یا هر فایل گرافیکی دیگری را وارد تایم‌لاین کرده و آنها را با توجه به راهنماها جابجا کنید. برای راحتی کار، می‌توانید قابلیت اسنپ(آهن ربا) را از program monitor View > Snap in فعال کنید. اگر از راهنمایی استفاده نمی‌کنید، ابتدا راهنماها را از حالت قفل خارج کرده و سپس با درگ کردن آن به بیرون از صفحه، آن را حذف کنید.

فعال کردن خط‌ کش و خطوط راهنما

قدم چهارم: ذخیره و اشتراک‌گذاری

اگر می‌خواهید از این راهنماها در آینده نیز استفاده کنید، به مسیر View > Guide Templates > Save Guides as Template بروید. از مسیر View > Guide Templates > Manage Guides نیز می‌توانید اسم راهنماها را تغییر داده، راهنمای دیگری import کرده و یا بعنوان تمپلیت خروجی بگیرید. این قابلیت برای پروژه‌های تیمی در پریمیر که نیاز به جای‌گذاری دقیق المان‌ها دارد، بسیار کاربردی است.

حال شما بگویید، تا قبل از انتشار این بروزرسانی، چگونه المان‌ها، بخصوص برای ایجاد تیتراژ را بطور دقیق جای‌گذاری می‌کردید؟!

 

مقالات آموزشی پریمیر را از این قسمت دریافت نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان