این وب سایت به فروش می رسد، برای اطلاعات بیشتر به شماره 8423 408 0921 پیام بدهید.

کاربرد های فوتیچ چیست؟

کاربرد های فوتیچ چیست؟

اگر تاکنون خواسته باشید تا یک کلیپ حرفه ای بسازید و یا آن را تدوین کنید، حتماً به واژه ی فوتیج برخورد کرده اید، اما ممکن است ندانید که کاربرد فوتیج چیست و در چه مواردی استفاده می شود. فوتیج در واقع به فایل های خام ویدیویی گفته می شود که یا دارای تصاویر طبیعی هستند که با دوربین گرفته شده و یا دارای تصاویر کامپیوتری و انیمیشن هستند. (پیشنهاد می کنم برای دریافت اطلاعات بیشتر، حتما از مقاله فوتیچ چیست؟ دیدن نمایید.) این دست از محصولات تنوع بسیار بالایی دارند و در طیف وسیعی از تولیدات تصویری استفاده می شوند که نه تنها باعث کاهش هزینه ها می شوند، بلکه می توانند جذابیت آن ها را به طرز عجیبی افزایش دهند. اگر شما هم تمایل دارید تا در رابطه با این ابزار و البته کاربرد فوتیج اطلاعات بیشتری کسب کنید، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

 

ماهیت فوتیج

قبل از اینکه بخواهیم به کاربرد های فوتیج بپردازیم، بهتر است ابتدا با ماهیت آن آشنا شوید چرا که بسیاری فوتیج را یک کلیپ و یا پروژه ی آماده در نظر می گیرند. این موضوع در حالی است که فوتیج تنها یک فایل می باشد، و می توان تا حدودی آن را ابزاری برای افزایش جذابیت فیلم ها دانست. بدیهی است که شما هم در اخبار و یا فیلم ها، صحنه های انفجار، سیل و زلزله دیده اید. بدون شک ساخت این صحنه ها می تواند دشوار و یا غیر ممکن باشد. در چنین حالتی فلیمسازان از فوتیج استفاده می نمایند. فوتیج ها فایل های آماده ای هستند که مشتمل بر تصاویر و ویدیوهایی هستند که توسط دوربین ها گرفته شده و یا با استفاده از نرم افزار تولید شده است.

فیلم سازان می توانند در طی فرآیند تدوین فیلم، بخشی از فوتیج (مانند پس زمینه) را جدا کرده و تصاویر دلخواه خود را در آن قرار دهند. این موضوع سبب شده تا کار فلیم سازان بیش از پیش آسان شود و این خود به گسترش فوتیج ها کمک کرده است. این گستردگی سبب شده تا فوتیج ها در دسته های مختلفی جای گیرند که هر کدام مناسب حوزه ای است.

در ضمن شما می توانید برای دیدن آرشیو فوتیج های موجود در این سایت، و یا دانلود فوتیج، از صفحه ما دیدن نمایید.

 

کاربرد فوتیج ها

فوتیج ها در بین افرادی که کارشان تدوین و فیلمسازی است، بسیار محبوب هستند چرا که باعث کاهش هزینه ها و افزایش جذابیت تولیدات آن ها می شود. همانگونه که اشاره کردیم فوتیج ها فایل های آماده است که دارای تصاویر و صحنه هایی از پیش تهیه شده هستند. تدوینگران می توانند فوتیج ها را با تصاویر دلخواه خود ترکیب نمایند و از این طریق یک خروجی مناسب را ایجاد نمایند. برای این منظور می توان پس زمینه ها و یا کاراکترهای فوتیج را حذف و یا کاراکتر پس زمینه دلخواه خود را بدان اضافه نمود. از طرفی دیگر می توان با استفاده از ابزار ها و افکت های مختلف تغییرات را در این فوتیج ها اعمال نمود تا مطابق ساختار دلخواه ما باشد. ( آیا انواع فوتیج ها را می شناسید؟)

برای درک بهتر، صحنه ای را در نظر بگیرید که در آن یک آسمان با ابر های تیره وجود دارد یا صحنه ای که دارای ابنیه ای تاریخی و مشهور است. در چنین حالتی به جای سفر و صرف هزینه برای فیلمبرداری از آن ابنیه و یا آب و هوا، می توان به سادگی یک فوتیج مربوط به آن را استفاده نمود که می تواند از لحاظ هزینه و زمان برای فیلمسازان توجیه اقتصادی داشته باشد .

 

فوتیج ها در چه نرم افزار هایی کاربرد دارند؟

بدیهی است که فوتیج ها را نمی توان در هر نرم افزاری استفاده نمود چراکه فرمت آن ها توسط همه ی نرم افزار های گرافیکی قابل پشتیبانی نیست و یا حداقل نمی توان تغییرات لازم را بر روی آن ها اعمال نمود. در چنین شرایطی باید از نرم افزار های ویژه استفاده کرد. بهترین نرم افزار ها برای استفاده و یا خلق فوتیج ها ادوبی پریمیر و ادوبی افتر افکت می باشند. شما می توانید در این نرم افزار ها بیشترین تغییرات را بر روی فوتیج ها اعمال نمایید.

آیا می دانید تفاوت افترافکت و پریمیر چیست؟، پیشنهاد می کنم برای آشنایی با ۷ تفاوت این دو نرم افزار، روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

در این بین، نرم افزار افتر افکت بهترین کارایی را برای فوتیج های موشن گرافیک دارد و می توان چنین فوتیج هایی را تنها با این نرم افزار خلق نمود. از طرفی این نرم افزار گزینه ای ایده آل تر برای افزودن یا خلق جلوه های ویژه است، لذا می توان گفت در این زمینه تا حدودی برتری دارد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که نرم افزار های دیگری هم مانند سینما فور دی وجود دارد که می توان از آن برای اعمال تغییرات بر روی فوتیج ها استفاده نمود اما بیشترین امکانات را دو نرم افزار یاد شده دارند. این موارد مشروحی از کاربرد فوتیج بود. بدیهی است که فوتیج ها را می توان در طیف زیادی از تولیدات سینمایی استفاده نمود لذا اگر شما هم کاربرد دیگری برای فوتیج ها می دانید، آن را در بخش نظرات برای ما ذکر کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان